Misie dla maluszka


Ramka na zdjęcie nowonarodzonego chłopczyka jest miłym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców.
Wiedzą o tym wszystkie scraperki i prawie każda ma na koncie jakąś „powitalną” pracę. Jak widać poniżej, padło i na mnie :)
Jako, że „nie siedzę w temacie” i większość moich zakupów stanowią papiery bure i postarzane, znowu papierki Galerii RAE uratowały sytuację ;-) Tym razem zależało mi na delikatnym, pastelowym efekcie, pocięłam więc prawie całą kolekcję „Dla maluszka”, bardzo przydatną, bo dwustronną.
Konstrukcję ramki wycięłam z tektury modelarskiej, której brzegi, rozbielone gesso, są widoczne jako najbardziej skrajna warstwa.


Ponieważ chciałam uzyskać efekt słodki i zarazem elegancki, zastosowałam zabieg upodabniający pracę do ubranka z podszewką. Jako „podszewkę” zastosowałam papier w delikatną niebieską krateczkę, nawiązującą do kraciastych podeszew misiowych łapek.
Wierzchnia, główna warstwa – to niebieska, kraciasta strona papieru „Dla maluszka – do przytulania”, przeszyta grubą nicią.


Na ramce zawisło pranie i rozsiadły się różnej misie, podklejone na gąbeczkach dystansowych. Misie są różnej wielkości – wycięte z papieru Misiów stado i tagów z zestawu Dla maluszka. Podklejone są schodkowo – tylne łapki misia naklejone najbliżej bliżej tła, głowa bardziej od niego odstaje.
Pranie również jest zestawione z kilku różnych papierów: z arkusza Czyste i pachnące i Na każdy dzień.


Dodatkowym elementem są białe motylki, wycięte z wiosennego papieru i wiosennych tagów. Podklejone oczywiście przestrzennie. I etykietka z napisem „Witaj na świecie”, która także dostała własną „podszewkę”. Brzegi niektórych elementów bardzo delikatnie podkreśliłam jasnobrązowym tuszem, tylko na tyle, by podkreślić przestrzenność, bez efektu postarzenia.


Pozdrawiam
E.

Do wykonania tej ramki Ewa użyła następujących produktów dostępnych w sklepie:


Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla dzieci, Dla maluszka, inspiracje, Nordstjerna, Przyszła wiosna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Misie dla maluszka