Kartka dla nauczyciela i kursik

Wykonując kartkę dla wychowawczyni Zuzi postawiłam na klasykę i elegancję. Niezastąpione okazały się pięknie tłoczone ramki, ręcznie robione róże i gorące papiery, moje ulubione Kropeczki z truskawkami. Kompozycję uzupełnia całe mnóstwo listków i gałązek, wyciętych z Przyszła wiosna – W ptasich trelach.Kartka może stać jak easel, oparta o kokardkę, ale można też złożyć stronę z kokardką do środka.

Kartka, jak zwykle moje kartki, jest tak bardzo przestrzenna, że nie mieści się w żadnej kopercie. Wykonałam na nią pudełko. Dostaję sporo maili z zapytaniem, jak robię pudełka na moje kartki, więc pokażę Wam mini kursik.

1. Wykonujemy dno pudełka. Mierzymy naszą kartkę i zapisujemy wymiary pudełka, ja zwykle robię 0,5 cm większe niż kartka. Moja kartka ma 14,5×14,5cm, więc pudełko będzie miało wymiary 15x15x3cm. Odcinam kwadrat 21x21cm i za pomocą linijki i dłutka (szydełka, wypisanego długopisu) zaznaczam mocno linie zgięcia.

2. Zaznaczone linie mocno zaginamy.

3. Nacinamy skrzydełka, które będziemy sklejać. Sprawdzamy, czy wszystkie brzegi są równe i po sklejeniu nie będą wystawać, ewentualnie docinamy.

4. Smarujemy skrzydełka klejem. Ja zwykle smaruję wszystkie cztery skrzydełka kolejno i zaczynam sklejać od pierwszego posmarowanego. Klej zdąży ciut podeschnąć i nie trzeba przytrzymywać klamerkami. Mocno ściskamy wszystkie ścianki.

5. Wieczko robimy dokładnie tak samo, powtarzając kroki od 1 do 4. Jedyna różnica to rozmiary – wieczko musi być szersze od spodu pudełka o 2mm z każdej strony. Ja odcinam kwadrat o boku 19cm i zaznaczam z każdej strony 1,8cm. Gotowe pudełko ozdabiamy.

Materiały z Galerii Rae:


Mam nadzieję, że moje wskazówki Wam się przydadzą.
Pozdrawiam serdecznie,
Monika

Ten wpis został opublikowany w kategorii I kropka, inspiracje, kartki, kursy, Monika, Przyszła wiosna, pudełka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.