Z serii: Porządki w pracowni ;)
Dzisiaj będzie utylitarnie ;-)

W ramach cywilizowania mojej pracowni postanowiłam zrobić porządek w koronkach i wstążkach. W tym celu przygotowałam sobie całą nieckę bobinek. W sieci można znaleźć liczne przykłady pięknych bobinek oklejonych tkaniną, ale ja podeszłam do sprawy pragmatycznie – oklejanie papierem jest znacznie mniej pracochłonne, a równie efektowne. Zwłaszcza, jeśli się dysponuje tak pięknymi i mięsistymi papierami, bardzo wdzięcznymi w obróbce. :)


Do „produkcji” moich bobinek użyłam wzorów o vintage’owym charakterze.
Większość powstała z papieru „Czytanie jest fajne”, użyłam też wzorów z kolekcji „Romantyczna i zmysłowa”: delikatnych różyczek z papieru „Jak kwiat rozkwitnie” i „Różem muśnięte”.


„Szkieleciki” bobinek wycięte ręcznie z beermaty okleiłam z obu stron papierem i po wyschnięciu przetarłam brzegi drobnym papierem ściernym. Nie tuszowałam brzegów, ponieważ obawiałam się, że tusz może zabrudzić jasne koronki. Papier jest dość gruby, więc zabieg szlifowania pięknie wyciągnął białą warstwę spod zadrukowanej powierzchni. Szczególnie efektownie prezentuje się to na fragmencie z obrazkiem, który sam jest dość ciemny i ładnie kontrastuje z bielą brzegów.
No i wreszcie moje koronki mają stosowną oprawę, nie leżą w szufladzie poskręcane w byle jakie zwitki :)


Wzór bobinki pochodzi z tej strony.

Pozdrawiam :)
Ewa

Do wykonania tej pracy Ewa użyła następujących produktów dostępnych w sklepie:


Ten wpis został opublikowany w kategorii inspiracje, Nordstjerna, Romantyczna i zmysłowa, Ucz się ucz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Z serii: Porządki w pracowni ;)

  1. iluszka pisze:

    Bardzo fajny pomysł,nie dość że efektowny to i cudny porządek zaprowadza :)

  2. Tenshi pisze:

    Świetny pomysł! MOje wstążki są i tak wstępnie posegregowane w woreczkach żyłkowych według kolorów, ale gdy tylko projekt pracowni dobiegnie końca, musze sobie koniecznie skopiować Twój pomysł. I te szpileczki :)