Krok po kroku – kartka ze ścinków
Dziś mam dla Was karteczkę ślubną – trochę nietypową, zarówno kolorystycznie, jak i dlatego, że przy jej wykonaniu (oprócz bazy) po papiery sięgałam wyłącznie do pudła ze ścinkami :)

A że będziemy się starać częściej i regularniej pokazywać Wam jak tworzymy, dziś ja pokażę krok po kroku jeden z moich ulubionych sposobów na ścinki ;)

Krok 1: Ścinki trzymam posegregowane kolorystycznie (i częściowo rozmiarowo), więc ten krok jest bardzo prosty ;) Wybieram trochę ścinków papierów w odcieniach czerwieni:

Krok 2: Ustalam jaki rozmiar mają mieć kwadraty (w tym wypadku 5 x 5 cm), z których powstanie patchworkowe tło kartki i tnę ścinki (można użyć gilotyny, jeśli ktoś posiada, a można je również pociąć przy pomocy linijki i nożyka do papieru)

Krok 3: Wycinam bazę kartki i bazę na ścinkowe tło (rozmiar wyliczam sobie tak, by każda kolejna warstwa była większa o 3 mm)

Krok 4: Układam ‘kompozycję’ z kwadratów – miałam wycięte trochę więcej niż potrzebowałam do tej kartki, ale resztę wykorzystam w innej pracy ;)

Krok 5: Przeszywam całość na maszynie (wcześniej podklejam lekko kawałki papieru, żeby nie przesuwały się przy szyciu)

Krok 6: Tło jest już gotowe ;) Zaczynamy ozdabianie. Jako, że karteczka ma być z okazji ślubu zaplanowałam sobie, że głównym elementem będzie kompozycja kwiatowa. Zaczynam od przyklejenia garści malutkich kwiatuszków:

Krok 7: Dodaję większe kwiaty, spięte perłowym ćwiekiem:

Krok 8: Teraz pora na trochę listków i gałązek, więc dodaję parę wycinanek z wykrojników:

Krok 9: Przyklejam całość do bazy:

Krok 10: I wykończenie – trochę perłowej mgiełki, żeby dodać odrobinę blasku i cała masa kropeczek wykonanych Perlen Penem.

I karteczka gotowa:

Wykorzystałam:


Ten wpis został opublikowany w kategorii Ale plama!, I kropka, inspiracje, kartki, krok po kroku, Rae, Romantyczna i zmysłowa, W tiulu i koronkach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.