Prosta Kartka z łodka – kurs

Witam
Dziś przygotowałam dla Was kurs na prosta kartkę z kolorową łódka. Do jej wykonania nie potrzebujemy wymyślnych wykrojników czy drogich dodatków – wystarczą podstawowe narzędzia i oczywiście cudowne papiery Galerii RAE :) .
Aby wykonać tę kartkę potrzebujemy:
prostokątną bazę
odpowiednio dobrane papiery
okrągły dziurkacz lub wykrojnik „koło”
wykrojniki w kształcie chmurek
kosteczki dystansowe lub taśmę dystansową
napis lub sentencja odbitą tuszem lub wydrukowaną
nożyczki, lub nożyk introligatorski
półperełki
klej, linijkę, ołówek…..

Wycinamy dwa prostokąty: jeden o wymiarach równych naszej bazie i drugi troszkę mniejszy. W mniejszym za pomocą wykrojnika wycinamy chmurki. Wycinamy również kilka dodatkowych chmurek.

Do mniejszego prostokąta, tego z wyciętymi chmurkami przyklejamy kostki dystansowe i przyklejmy go do większego prostokąta.

Za pomocą dziurkacza lub okrągłego wykrojnika wycinamy koło które przecinamy tak aby uzyskać kształt zbliżony do kadłuba łódki

Następnie wycinamy dwa trójkąty które będą żaglami naszej łódeczki

Możemy już ułożyć nasza łódkę. To dobry moment na ewentualne korekty wielkości żagli lub kadłuba jeżeli uznamy że są za duże lub nie odpowiadaj nam ich proporcje.

Do wyciętych wcześniej chmurek, żagli i kadłuba przyklejamy kosteczki dystansowe i wszystkie elementy przyklejamy do mniejszego prostokąta. Kilka chmurek przyklejmy za pomocą kleju, bez kosteczek dystansowych dzięki czemu uzyskamy efekt głębi.

Przyklejamy naszą karteczkę z napisem. Można ją przykleić za pomocą kosteczek dystansowych.

Przyklejamy półperełki.

Całość kleimy do naszej bazy.

A tak wygląda moja skończona kartka ;)


Mam nadzieję ze ten prosty kurs zainspiruje Was do rozwinięcia tego pomysłu, do dodania elementów które wzbogaca wasze kartki i spowodują ze staną się one niepowtarzalne i unikatowe :)

Pozdrawiam
Monikatl

Użyte materiały:


Ten wpis został opublikowany w kategorii Ale plama!, I kropka, inspiracje, kartki, kursy, MonikaTL. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Prosta Kartka z łodka – kurs

  1. Mapowska pisze:

    Genialna w swej prostocie! :D